Bildiri Başvurusu

Özet dili, sunum yapılacak dil (Türkçe ya da İngilizce) ile aynı olmalıdır. Özet bildiri sayfasında sırasıyla başlık, yazar bilgileri, özet metni ve anahtar sözcükler yer almalıdır.

– Başlık: Özetin başlığında bağlaçlar dışındaki sözcüklerin ilk harfleri büyük yazılmalıdır. Çalışmanın başlığı içeriğini açık biçimde yansıtmalıdır. Gerekmedikçe başlıkta kısaltma kullanılmamalıdır.

– Yazar bilgileri: Yazarın ya da yazarların unvanı, adı, soyadı, görev yapılan kurum bilgileri ve e-posta adresi yazılmalıdır.

– Özet metni: Özet metni en fazla 300 sözcükten oluşmalıdır. Metinde vurgulanacak bölümler italik olarak yazılmalıdır. Özet metninde araştırmanın amacı, yöntemi, bulguları, sonuçları ve önemi açık bir biçimde belirtilmelidir.

– Anahtar sözcükler: Özet metinden sonra en az 3, en fazla 5 anahtar sözcüğe yer verilmelidir.

Lütfen hazırlamış olduğunuz özetinizi aşağıdaki form yoluyla gönderiniz.

 

Please click for English

Please click for Français

ÇAĞRILI KONUŞMACI LİNKLERİ

29 Mayıs 2021 tarihinde 11.15-12.45 saatleri arasında Çağrılı konuşmacımız Asst. Prof. D. Goran Hajdin’in konuşmasını https://bit.ly/2TqiFun ZOOM linkinden takip edebilirsiniz.

29 Mayıs 2021 tarihinde 11.15-12.45 saatleri arasında Çağrılı konuşmacımız Prof. Dr. Melinda Kostelac’ın konuşmasını https://bit.ly/34o2xfd ZOOM linkinden takip edebilirsiniz.

 

28 MAYIS 2021 PROGRAMI (GÜNCEL)

29 MAYIS 2021 PROGRAMI (GÜNCEL)